23 marca, 2009

I got black magic woman..

..v piatok ako naschvál strácam telefón a trochu aj nádej že dnes sa mi podarí ísť s chlapcami na skialp.. neurcita dohoda ze pri tescu okolo 17:00...na chvíľu strácam nádej..no o 17:40 sa zjavia.. zostáva už len nekúpiť pivko a môžme vyraziť... smer zilina.


V Žiline prehodíme veci k palimu do auta a vyrážame na Zverovku, kde nás už čaká Vany s Kotríkom...na cestu nám hrá sám veľký Santana, vrhá na nás sóla z kufra a dverí...prichádzame do slovenského Caprunu..

Vany s Kotríkom nás už čakajú pri prázdnej fľaške vína..presúvame sa na chatu, teda vlastne transformačnú stanicu, naše obydlie pre nasledujúce dva dni (vďaka ti Slovenská elektrizačná a rozvodová sústava a.s.)..

Keďže v tatrách neplatia celkom zákony
prírody a za posledný týždeň napadlo meter nového snehu je lavínová štvorka... ráno neni moc na výber a preto šľapeme po zjazdovke... 
V pravidelnom rytme pravá ľavá nádych,  zastavenie a prd.. vyšľapeme na konečnú Daľej nemá zmysel, štvorka je štvorka... potom sme ešte od zjazdovky Zverovka -Spálená šlapali na Tatliakovu chatu asi /5km/ do výšky 1 373m.n.m pri ktorom leží krásne Tatliakovo jazero priamo na úpatí Volovca,Ostrého Roháča a Plačlivého.... spod oblakov sa nám vynára scenéria zasnežených tatier.. proste krása Večer je pohodový, na STV ide stará vojnová klasika (vďaka ti Slovenská elektrizačná a rozvodová sústava a.s. a vďaka aj Vám dredaté potvory :))
Ráno rada starších rozhodla, že sa pôjde do malej fatry na Stoh. Výšlap v nelavínovom teréne trasa Štefánová smer Medziholie a Stoh 1 608m za 1:58h... spočiatku pohodová túra sa zmenila na riadny fučák na hrebeni... ale odmena vo forme zjazdu v prašane stála naozaj zato...

po takto krásnom víkende som zase plný síl do nového pracovného týždňa, daňové priznania čakajú...

Chlapci, kedy zopakujeme?Zostava: Vany, Kotrík, Palo H, Peťo L, Palo L, Majo

Žiadne komentáre:

Traverz Hrádok